Czytaj Więcej...
Schowaj

Przedszkole

Lokalizacja: Wrocław, Oporów
Powierzchnia: 500m2
Czas trwania projektu:
Wrzesień 2009 – Sierpień 2011
Adaptacja poniemieckiej willi, w której przez wiele lat mieściło się jedno z wrocławskich przedszkoli. Budynek o łącznej powierzchni 500m2...
...został przywrócony do swojej pierwotnej funkcji domu jednorodzinnego. Koncepcją projektu było zachowanie starego charakteru domu, w tym odrestaurowanie schodów, odzyskanie starej, poniemieckiej posadzki z dębowych klepek, oraz zachowanie oryginalnej więźby dachowej.
Parter to część dzienna – kuchnia, jadalnia, salon i biuro, piętro – sypialnia małżeńska, pokoje dzieci i pokój bawialny, poddasze to mały apartament z osobną kuchnią i łazienką przeznaczony dla gości. Piwnica natomiast została przeznaczona na pomieszczenia gospodarcze.
Wyposażenie wnętrza w kolonialnym stylu bardzo dobrze komponuje się z popielatymi ścianami, eleganckim kominkiem wykończonym kaflami gresowymi oraz tynkiem strukturalnym, jak również dębową podłogą. Baza stylistyczna domu miała być neutralna acz nie odbiegająca od charakteru budynku – tak też została ona wykonana i pasuje zarówno do nowoczesnej kuchni, wykończonej na wysoki połysk, antyków oraz nowoczesnej sypialni.