Czytaj Więcej...
Schowaj

Vasco

Projekt koncepcyjny – konkursowy
Czas trwania projektu: Styczeń 2011
Projekt luksusowego salonu kąpielowego, przeznaczonego dla osób zdecydowanych i odważnych, lubiących jednocześnie harmonię i prostotę.
Salon może również być wykorzystany jako pokój fitness, jest tu specjalnie przewidziana duża powierzchnia wolnego miejsca, aby przy widoku na wodę móc się zrelaksować i zregenerować swój umysł i ciało.
Zamierzeniem projektanta było stworzenie wnętrza nie narzucającego się, będącego bardzo prostym i wyraźnym w formie. Ogromne okno w salonie, z widokiem na wodę pomiędzy ścianami budynku, pozwala na relaks i uwolnienie się od stresów, a szum wody, jaki dochodzi z zewnątrz wpływa kojąco.Materiały zastosowane w wykończeniu wnętrza to głównie beton, gres i szkło. Ciepła temu chłodnemu charakterowi dodają drewniane umywalki, wanna oraz lampy podłogowe. Pozornie można by odnieść wrażenie, iż chłodne materiały użyte w pomieszczeniu i tak duża jego powierzchnia będą wpływały na niską temperaturę wnętrza. Nic jednak bardziej mylnego, gdyż dobrane pod względem mocy i wielkości kaloryfery Niva firmy VASCO pozwalają utrzymać stałą temperaturę w salonie.