Czytaj Więcej...
Schowaj

Leśniczówka

Lokalizacja: woj. zachodniopomorskie
Powierzchnia domu: 100m2
Powierzchnia działki: 0,5ha
Realizacja całego projektu przewidziana jest na 2-3 lata od momentu ostatecznego zatwierdzenia projektu.
Adaptacja przedwojennej leśniczówki wybudowanej w samym środku lasu w województwie zachodniopomorskim.
Dom zamieszkiwany był przez niemieckich oraz polskich leśniczych, artystów oraz pustelników – dlatego jego pierwotna funkcja i układ był przekształcany w miarę potrzeb mieszkańców. W chwili obecnej dom jest w nie najlepszym stanie budowlanym, z tego też powodu nie możemy pozwolić sobie na zbyt dużą ingerencję w jego konstrukcję.
Zamysłem odnowienia i przebudowania domu jest otwarcie przestrzeni parteru domu – stworzenie dużej kuchni połączonej z jadalnią i salonem oraz przeniesienie łazienki. Górną część domu będzie stanowiła otwarta sypialnia zajmująca 2/3 poddasza. Charakter domu, jego stylistyka i wygląd zewnętrzny pozostanie nie zmieniony za wyjątkiem dobudowania drewnianego ganku oraz postawienia ogromnego drewnianego tarasu.
ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE DZIAŁKI
Ze względu na urocze położenie leśniczówki w środku lasu, bardzo ważnym jest zadbanie o jej otoczenie. Oprócz projektu wnętrza domu, nasze biuro zajmuje się tu także zagospodarowaniem przestrzennym działki o powierzchni 0,5ha.
W fazie koncepcyjnej planujemy tu stworzenie kortu z funkcją gry w tenisa, piłkę nożną, siatkową i koszykówkę, drewnianego tarasu z wybudowanym kominkiem i wędzarnią, miejsc relaksu jakim będzie ogród i sad owocowy, jak również niewielkiego miejsca kempingowego oraz kilku miejsc parkingowych.